Instalacja telewizyjna i multimedialna do domu jednorodzinnego

 

Telewizja i inne rozwiązania multimedialne dają dzisiaj niesamowite możliwości. Telewizja może być odbierana w dowolnej liczbie pokoi, dekodery mają możliwość obsługi internetu, możemy podzielić jeden abonament płatnej telewizji na wiele telewizorów, sygnał może pochodzić z różnych źródeł (darmowych i płatnych), telewizja jest już w HD i 3D, a radio może być niezależnie obsługiwane w każdym pokoju dzięki systemowi Multiroom Audio.

Wszystko to, wymaga jednak dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji! 

Wielokrotnie spotykamy się z sytuacją, kiedy niemożliwe było korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, ponieważ instalacja nie spełnia wymagań i niezbędne było instalowanie dodatkowych urządzeń lub, co najgorsze, kładzenie dodatkowego okablowania.

I proszę wierzyć: ma to miejsce także w zupełnie nowych budynkach - po prostu instalacja nie była projektowana przez specjalistów, tylko zajęli się nią elektrycy lub architekci.

Jak przebiega wykonanie przez nas instalacji multimedialnej w domu:

 

ETAP 1 - Określenie wymagań oraz możliwości:
Jeżeli dom/mieszkanie jest już budowane/remontowane, dokonujemy wizji lokalnej (ekspertyzy), aby znać dokładny rozkład pomieszczeń i odległości. Jeżeli nie, korzystamy z planów lub z opisu inwestora.

Na pierwszym etapie rozmawiamy z inwestorem, aby doprecyzować wymagania. Określamy ilość puntków dostępowych, ich rozbudowanie, źródła sygnału itp.
Doradzimy Państwu jakie rozwiązania są dostępne oraz jakie możliwości dają.

Na tym etapie jesteśmy już w stanie przygotować kosztorys inwestycji.

ETAP 2 - Okablowanie:
Jezeli jest to nowy budynek należy go w odpowiedni sposób okablować - jest to niezywkle ważny etap prac.

Tę pracę możemy wykonać my z zachowaniem najwyższych standardów przygotowania okablowania strukturalnego lub możemy przygotować szkice dla Państwa wykonawców (elektryków, ekipy remontowej). W przypadku kiedy okablowanie przygotowuje firma zewnętrzna możemy zapewnić nadzór nad poprawnością prac.

Dobierzemy odpowiedniej jakości kable, gdyż stanowią one kręgosłup całej instalacji - z zachowaniem bardzo przyjemnych cen (nasza firma jest także hurtownią sprzętu antenowego).

ETAP III - instalacja anten i urządzeń, strojenie instalacji
Na końcu dokonujemy instalacji zestawu antenowego, urządzeń aktywnych, gniazdek itp. a następnie stroimy całą instalację. Z reguły przy instalacjach jednorodzinnych wykorzystuje się systemy oparte na Multiswitchach, pozwalające łączyć sygnał naziemny i satelitarny. Możliwe jest także dołączenie telewizji kablowej.

Kiedy wszystko jest gotowe, podłączymy dekodery i telewizory, po czym szkolimy z użytkowania. 

Co wykonujemy:
- Ekspertyzy (wizje lokalne)
- Projektujemy instalację
- Dobieramy okablowanie i urządzenia
- Kładziemy kable
- Montujemy Anteny i urządzenia w skrzynkach rozdzielczych

Przygotujemy:
- Systemy telewizji
- Radia
- Internetu
- Rozwiązania kina domowego, systemu wielopokojowe Multiroom
- Monitoring (kamery)
- Alarmy
- Domofony             

 

Co daje specjalistyczne zaprojektowanie instalacji:

Tylko dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja multimedialna w domu, pozwoli w pełni wykorzystać możliwości współczesnych urządzeń.

Ponadto przemyślenie instalacji od podstaw pozowala zaoszczędzić pieniądze!
Poprawianie już istniejącej instalacji jest trudniejsze i droższe niż wykonanie jej porządnie od podstaw. Ponadto często przez brak możliwości technicznych, ponosi się większe koszty miesięczne bo np. nie można podzielić abonamentu płatnej telewizji. Mając dobrą instalację multimedialną, oszczędzamy także na zakupie urządzeń oraz kosztach konserwacji i eksploatacji.

Wykonanie profesjonalnej instalacji multimedialnej to koszt jednorazowy, który będzie owocował oszczędnościami i możliwościami korzystania z nowinek technicznych przez wiele kolejnych lat.

 

Zapraszamy do kontaktu, pomożemy na każdym etapie inwestycji.
Korzystanie z usług naszej firmy nie oznacza, że musicie Państwo zdecydować się na wykonanie całości przez nas. Możemy pomóc w wybranych elementach np. przygotować projekt i dobrać okablowanie oraz instalować urządzenia, a ciągnięcie przewodów zostawić, wedle życzenia, elektrykom lub ekipie remontowej.

Zadzwoń 508-179-254
lub wypełnij formularz kontaktowy poniżej - oddzwonimy w ciągu 24 godzin.

...