INSTALACJE ZBIORCZE dla budownictwa wielorodzinnego, oferta dla deweloperów i spółdzielni oraz obiektów użyteczności publicznej

 Każdy współczesny budynek wielorodzinny powinien zostać wyposażony w zbiorczą instalację teletechniczną. Dotyczy to zarówno telewizji kablowej, naziemnej i satelitarnej, jak i domofonów, czy Internetu. Zostało to także unormowane prawnie w odpowiednich ustawach.

Korzyści z posiadania instalacji zbiorczej:

Instalacja zbiorcza w budynku niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim zdecydowanie podnosi wartość dodaną mieszkań, gdyż lokatorzy nie muszą ponosić indywidualnych opłat za podłączenie do instalacji. Jeżeli przewidzimy także system telewizji satelitarnej, nie muszą oni kupować i montować indywidualnych anten - oszczędzając pieniądze.

Instalacja zbiorcza z wykorzystaniem Naziemnej Telewizji Cyfrowej, da mieszkańcom dostęp do darmowej telewizji. Po raz kolejny podnosimy wartość mieszkań - dając lokatorom kilkanaście kanałów telewizyjnych w standardzie mieszkania.

Instalacja zbiorcza poprawia także estetykę budynku, gdyż rezygnujemy z lasu anten, na każdym balkonie. Przy instalacji zbiorczej, zamontujemy jeden zestaw antenowy na dachu budynku.

Ponadto przy instalacji zbiorczej, każdy z mieszkańców ma możliwość doskonałego odbioru. W przypadku jej braku mieszkańcy od strony północnej, nie mogliby instalować telewizji satelitarnej, gdyż sygnał jest tam niedostępny.

Podsumowując:

  • dla dewelopera budującego nowy budynek instalacja zbiorcza podnosi wartość mieszkań i poprawia jego estetykę, dając idealny odbiór każdemu mieszkańcowi -także do kilkunastu kanałów bez jakichkolwiek opłat,
  • w przypadku już istniejących obiektów, nowoczesna instalacja zbiorcza jest koniecznością, gdyż przekaz analogowy zostanie wyłączony z końcem roku 2012 (okolice Gdańska) i należy je szybko modernizować.


Jak działamy w przypadku nowego budynku:

W przypadku nowo budowanego obiektu, należy zgłosić się do nas już na etapie projektowania. Jeżeli przewidzimy istnienie dobrze zaprojektowanej instalacji zbiorczej już na samym początku inwestycji, obniży to późniejsze koszty realizacji

Niestety cały czas spotykamy się ze źle zaprojektowanymi instalacjami przez architektów. Możliwości systemów teletechnicznych zmieniają się bardzo szybko, dlatego przy projektowaniu powinniście skorzystać Państwo z naszej pomocy. Architekci nie są po prostu na bieżąco i mogą powielać już nieaktualne schematy. Spotkaliśmy się także z sytuacją, gdzie biuro projektowe przewidziało instalację wyłącznie pod telewizję kablową, a budynek był umiejscowiony w lokalizacji, gdzie przez kolejne kilka telewizji kablowej nie będzie! Gdyby nie nasza ingerencja, mieszkańcy zostaliby bez telewizji!

Co wykonujemy (etapy realizacji):

  1. Pomożemy już na samym początku pokazując możliwości instalacji zbiorczych. Określimy wymagania i uwzględniając standard budynku (budżet) zaprojektujemy odpowiednie, nowoczesne, rozwiązania. Dotyczy to zarówno telewizji, jak i systemu kamer monitoringu, Internetu, czy domofonów.
  2. Wykonamy okablowanie strukturalne budynku zachowując najwyższe standardy. Jeżeli Państwa firma posiada własną ekipę (elektrycy, ekipa remontowa), możemy nadzorować układanie instalacji teletechnicznych.
  3. Podłączamy urządzenia aktywne, dokonujemy strojenia i pomiarów, możemy zainstalować.
  4. Ponadto przygotujemy broszury i prospekty informacyjne dla klientów, o tym jak rewelacyjnie wyposażone mieszkanie kupują, kiedy kanały mają bez opłat itp. Pomoże to Państwu w sprzedaży i podniesie wartość mieszkań.
  5. Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji, na podstawie umowy z Państwem lub założoną później wspólnotą.


Zapraszamy do kontaktu: Paweł Zawiszewski, tel: 508-179-254

Każdy budynek traktujemy indywidualnie. W niektórych przypadkach wystarczy przestrojenie urządzeń i odpowiednie przestawienie anten, w innych trzeba zamontować nowe urządzenia aktywne. Czasami niestety, niezbędne jest wykonanie nowego okablowania strukturalnego.

Zawsze wybieramy metodę generującą najmniejsze koszty dla mieszkańców. Stąd czasami warto wykonać nowe okablowanie i zaoszczędzić na urządzeniach - sumarycznie wykonując modernizację taniej.

Zapraszamy spółdzielnie i wspólnoty do kontaktu. Wykonamy odpowiednie pomiary potwierdzając czy instalacja nadaje się do odbioru cyfrowego czy nie. W przypadku konieczności modernizacji przygotujemy odpowiednie rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza poniżej.

Obiekty użyteczności publicznej

Wykonujemy instalacje dla obiektów użyteczności publicznej zarówno telewizyjne, sieciowe (Internet i Intranet - sieci wewnętrzne), systemy AV takie jak wewnętrzna telewizja, wewnętrzna rozgłośnia, monitoring (telewizja dozorowana) itp.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wypełnienia formularza poniżej.

...